למה צריך מנהל כספים

אם אתם בעלי עסק קטן עד בינוני, אל תוותרו על שירותיו של מנהל כספים. חברות גדולות משכירות את שירותיהם של רואי חשבון, אשר עלותם מסתכמת באלפי ועשרות אלפי שקלים בשנה, כסף שאין לבעל עסק קטן או בינוני. אך עדיין מי ינהל את תזרים המזומנים שלכם? מי יערוך קצת סדר בבלגן? הרי לעיתים רק בשל התנהלות כספית כושלת, העסק שלכם יכול להתדרדר ובסופו של דבר לקרוס. לא מעט בעלי עסקים מצאו עצמם פושטי רגל, בשל התנהלות פיננסית שאיננה נכונה.

היכן מוצאים מנהל כספים ?

אם אין לכם חברים או מכרים אשר שמעו על מנהל כספים טוב, מיומן ונאמן, תוכלו למצוא ברשת חברות ניהול כספים רבות וטובות. אם למשל אתם מתגוררים בעיר חיפה, רשמו באחד ממנועי החיפוש – "ניהול כספים חיפה או מנהל כספים חיפה" ומייד תקבלו בדפי תוצאות החיפוש מגוון חברות אשר יעניקו לכם ברצון שירותי ניהול כספים. מנהל כספים יגיע פעם בחודש או פעם בשלושה חודשים לעסק שלכם ויעשה סדר בדברים.

למה לא מומלץ להסתדר לבד ?

כול ניסיון להסתדר לבד מבחינה פיננסית, מועד לכישלון. מנהלי חברות יש להם עומס עבודה בלתי רגיל, הם חייבים להתמודד עם כול החזיתות, ובשביל מה לפתוח חזית חדשה וחזית מורכבת ומסובכת יותר מכול? אם לא תנהלו את העניינים הכספיים כנדרש, אתם עוד עלולים ליפול. מדובר על מחסן, ומלאי, כספים שהלקוחות חייבים לכם, כספים שאתם חייבים לספקים, הזמנות מוצרים, את כול אלה, מישהו חייב לנהל. אז נכון, אם אתם עסק קטן או בינוני, אין זה יהיה משתלם להיעזר בשירותיו של רואה חשבון, אבל מנהל כספים הוא האדם הנכון בשבילכם.

מנהל כספים לא רק ינהל את העניינים הפיננסים של העסק, אלא גם יחזק אותו ולעיתים, הוא זה שיקבע כיצד יתנהלו הדברים, הכול על מנת להוביל את העסק להצלחה ושגשוג כלכלי. מנהל כספים גם מסייע לקבל החלטות אסטרטגיות של העסק שלכם, ולעיתים, היכן שאתם אינכם מבינים דבר, הוא זה שיתפוס את מקום המנהיג והמוביל. מנהל הכספים גם איננו פועל בוואקום, למה הכוונה? הוא ער לשינויים בשוק ולדינאמיות בה הדברים מתנהלים, וכך הוא יוכל לבצע סינכרוניזציה עסקית של העסק שלכם עם המתנהל בחוץ.